Welcome teens!
Dobrodosli na forum o teenagerima!
Uzivajte i budite redovni/ne!
Ako se do sada nisi reg. imas priliku Wink

Admin team
Welcome teens!
Dobrodosli na forum o teenagerima!
Uzivajte i budite redovni/ne!
Ako se do sada nisi reg. imas priliku Wink

Admin team
Welcome teens!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome teens!

We're simply the best! :)
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?

Go down 
5 posters
AuthorMessage
an.chi.
Admin
Admin
an.chi.


Posts : 1196
Join date : 2009-05-07
Age : 29
Location : Srbija, Beograd

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyThu Jun 11, 2009 11:09 am

Situacija iz naslova desila se mnogim tinejdžerima: neki njihov prijatlj ili prijateljica, ili više njih, želi da proba cigarete, ili i da počne s pušenjem cigareta. Neprijatna i nezdrava navika, ali je vrlo teško nekog odgovoriti od toga.

Šta učiniti ako ste u takvoj situaciji, sami ne pušite i protivnik ste pušenja? Možete pokušati da prijatelja ili prijateljicu odgovorite od te ideje, samo, to neće ići nimalo lako, i sasvim je moguće da neće uspeti. Ima onih koji za takvu situaciju predlažu da tom prijatelju ili prijateljici ukažete na sve negativne strane pušenja: mogućnost dobijanja raka pluća, mogućnost da neko iz njihove okoline dobije rak pluća, i to ne sopstvenom krivicom nego zato što oni puše, problemi sa srcem i krvnim sudovima, problemi s disanjem i ostajanje bez daha, neprijatan miris duvana koji se zadržava u kosi i odeći (miris parfema kojim se to prikriva često postane prejak i neprijatan, a ni redovno tuširanje i menjanje odeće ne pomažu mnogo kad će ubrzo "nova tura" duvanskog dima da se uvuče u kosu i odeću, kao i u prste), nokti i zubi požute i nisu baš lep prizor, neprijatan zadah iz usta i neprijatan ukus koji imaju kada se neko ljubi s njima...

Nažalost, čak ni ova nelepa slika ne pomaže mnogo u odgovaranju, jer su budući pušači uglavnom unapred svesni mogućih posledica, veruju da se rak pluća i druge moguće posledice neće desiti baš njima (malo koga je briga što duvanskim dimom može da ugrozi tuđe zdravlje), i moguće posledice im se jednostavno ne čine dovoljno ozbiljnim da bi ih to zaustavilo. Ono što ih najčešće zanima jeste to što smatraju da će, ako propuše, postati "kul" i popularni, da će biti omiljeniji u društvu, i za tu popularnost u društvu spremni su da rizikuju i mogućnost negativnih posledica.

I u tome bi mogao da se krije odgovor na koji način da pokušate da prijatelja ili prijateljicu odgovorite od toga da počnu s cigaretama. Setite se neke osobe, ili više njih, za koje vaš prijatelj ili prijateljica smatraju da su baš "kul", i koja je baš popularna u društvu, a koja ne puši, i tako pokažite prijatelju ili prijateljici da cigarete uopšte nisu neophodne za popularnost. Još je i bolje ako se desi da je ta "kul" osoba veliki protivnik cigareta i da izbegava pušače - onda vaš prijatelj ili prijateljica ne bi nikako mogli da dospeju u društvo te osobe kojoj se dive, ne ako istraju u odluci da propuše.

A ako vam ni tako ne uspe? Nemojte kriviti sebe. Pokušali ste da odgovorite prijatelja ili prijateljicu od nečega krajnje nezdravog i neprijatnog i po njih i po sve koji mu/joj se nađu u blizini, i dobro ste uradili, ali ne možete nikome narediti kako da se ponaša, odluka je ipak na prijatelju ili prijateljici. Vi ste učinili šta ste mogli, a dalje je na njemu ili njoj - vama preostaje samo da odlučite hoćete li se zadržati u blizini nekoga ko vas guši i truje duvanskim dimom ili ćete se skloniti.
Back to top Go down
http://www.-annaaa--.piczo.com http://stufforteens.forumotion.com
^^CaCa^95^^
Moderator
Moderator
^^CaCa^95^^


Posts : 783
Join date : 2009-05-14
Age : 28
Location : Ruma

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyThu Jun 11, 2009 6:51 pm

Jaooo,pa recimo ja nisam znala kada su neke moje drugarice pocinjale da pooshe..Sad
Swakako bih to pokushala da sprecim!
Jednom kada sam widela neku swoju drugaricu sa cigaretom Neutral Neutral
Znaci uopshte nisam mogla da werujem...
Zakucala sam...!
Tako mi je bilo UZASNO!!!
Nisam znala shta da kazem...
A ona mi je kao obecala da se nece nawuci i da inace tako popushi jednom u 2,3 meseca...
Pa ,werujjem joj..Sad:S
Back to top Go down
http://www.micacaca.piczo.com
(=_*_bLLaZZena_*_=)
Global Moderator
Global Moderator
(=_*_bLLaZZena_*_=)


Posts : 2603
Join date : 2009-05-21
Age : 28
Location : wiTh aLeXander and Allisson in Europe!

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyThu Jun 11, 2009 7:35 pm

Nemam takaw slucaj. mojoj naj drugarici smetaju cigare tako da..
Ali ima nke iz mog razrda koje puse. Ima jedna koja nedolazi u school,i ima jedna streberka,nju su naterale osmaci.. xD Bas mi je zao nje,bas je bila sooper a sada su je upropastile..xD
Back to top Go down
Shell.x3
Moderator
Moderator
Shell.x3


Posts : 1734
Join date : 2009-05-10
Age : 27
Location : Nju Belgrejd. :]

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyFri Jun 12, 2009 6:45 pm

Moje drugarice ne puse.
Samo retard od moje sestre. -.-
Pokusavala sam da je nateram da prestane.
Ali mislim da sam je samo smorila kad sam joj
izdeklamovala sve bolesti koje moze da zapati.
I odrzala joj predavanje o tome kako ce izgledati za 30 godina,
kako to nije zdravo.
Kako se neke bolesti razvijaju.
Back to top Go down
http://www.pillow-biter-x.piczo.com
(=_*_bLLaZZena_*_=)
Global Moderator
Global Moderator
(=_*_bLLaZZena_*_=)


Posts : 2603
Join date : 2009-05-21
Age : 28
Location : wiTh aLeXander and Allisson in Europe!

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyFri Jun 12, 2009 7:38 pm

Ni moje naj drugaricen puse..
Back to top Go down
Shell.x3
Moderator
Moderator
Shell.x3


Posts : 1734
Join date : 2009-05-10
Age : 27
Location : Nju Belgrejd. :]

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyFri Jun 12, 2009 7:51 pm

Kod mene tek neki osmak propusi.
Ni jedna devojcica koju ja poznajem.
Back to top Go down
http://www.pillow-biter-x.piczo.com
(=_*_bLLaZZena_*_=)
Global Moderator
Global Moderator
(=_*_bLLaZZena_*_=)


Posts : 2603
Join date : 2009-05-21
Age : 28
Location : wiTh aLeXander and Allisson in Europe!

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyFri Jun 12, 2009 8:04 pm

A.. u skoli samo osmaci su pusili,i jos po neki sedmaci i sestaci..
Back to top Go down
Shell.x3
Moderator
Moderator
Shell.x3


Posts : 1734
Join date : 2009-05-10
Age : 27
Location : Nju Belgrejd. :]

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyFri Jun 12, 2009 8:36 pm

Sestaci?
Ja stvarno ne mogu da zamislim ove moje da puse.
Oni Romi mozda, ali ostali neeee.
Back to top Go down
http://www.pillow-biter-x.piczo.com
Guest
Guest




Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptyFri Jun 12, 2009 11:11 pm

Kod mene u kuci je samo moj brat pusac! Dete nesto utripovalo postace bicuri ako pusi pa mi stalno prica kako se svi u skoli grebu za cigare!MA BRIGA MEZA NJEGOVE CIGARE!!!!!!!!!Ja sam otkrila da pusi i odrukala ga kod roditelja posle nekog vremena dozvolili su mu da pusi!!!!!!!!!!!!!!A Maso ipak su oni stariji od nas njihovo misljenj njima nije vazno !Moraju da budu uklopljeni u drustvo.Glupavo je da jedino oni ne puse..TAKO ONI RAZMISLJAJU A NASE MISLJENJE NA JE*AVAJU POLA POSTO.
A u skoli niko ne pusi kolko ja znam!
Back to top Go down
milica.
Admin
Admin
milica.


Posts : 1605
Join date : 2009-05-09
Age : 27
Location : Srbija,Zrenjanin

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 12:23 am

Mojka naj drugarica je na skorasnjoj zurci probla!
Ma j*bala sam jo sve po spisku.
Pa da vidim oce li opet zapaliti!
Riba otisla u WC i puuusi ona bole je uvo..pa sam joj odrzala predavanje. Very Happy
Back to top Go down
Shell.x3
Moderator
Moderator
Shell.x3


Posts : 1734
Join date : 2009-05-10
Age : 27
Location : Nju Belgrejd. :]

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 12:07 pm

Ja sam celoj mojoj pusackoj porodici odrzala predavanje.
I svima koje znam koji puse.
A kad bi moja drugarica propusila,
u roku od pet sekundi bi bila tri metra ispod zemlje.
Back to top Go down
http://www.pillow-biter-x.piczo.com
Guest
Guest




Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 12:38 pm

Znam maso na tehnickom si mi drzala predavanja o cigarama mislim da nikad necu probati da pusim!!Bar ne u tvom prisustvu!!hnahahahahaha XD
Back to top Go down
(=_*_bLLaZZena_*_=)
Global Moderator
Global Moderator
(=_*_bLLaZZena_*_=)


Posts : 2603
Join date : 2009-05-21
Age : 28
Location : wiTh aLeXander and Allisson in Europe!

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 1:33 pm

Najgore je to kad neko proba,i posle se nawikne i KRAJ..
Back to top Go down
Shell.x3
Moderator
Moderator
Shell.x3


Posts : 1734
Join date : 2009-05-10
Age : 27
Location : Nju Belgrejd. :]

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 1:45 pm

Ja sad to svima pricam iz predostroznosti.
Nema koga nisam smorila.
Odvratno mi je kad neko sa 13 godina pusi.
Back to top Go down
http://www.pillow-biter-x.piczo.com
(=_*_bLLaZZena_*_=)
Global Moderator
Global Moderator
(=_*_bLLaZZena_*_=)


Posts : 2603
Join date : 2009-05-21
Age : 28
Location : wiTh aLeXander and Allisson in Europe!

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 1:53 pm

Da,kao jedan decak sa 11.. Strasno,to kad sma cula. A taj decak koliko se prica sada je poce da se drogrira..
Back to top Go down
Shell.x3
Moderator
Moderator
Shell.x3


Posts : 1734
Join date : 2009-05-10
Age : 27
Location : Nju Belgrejd. :]

Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? EmptySat Jun 13, 2009 1:57 pm

Kad pocnes sa pusenjem mlad, necesse dugo zadrzati samo na tome,
mnogi zatim pocnu i da se drogiraju.
Back to top Go down
http://www.pillow-biter-x.piczo.com
Sponsored content





Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty
PostSubject: Re: Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?   Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete? Empty

Back to top Go down
 
Sta kada vasa drugrica zeli da proba cigarete?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cigarete i alkohol
» Vasa devojka iz snova?
» Sta kada...
» Dan kada imamo kontrolne i odgovaranja
» Kada mislite da je pravo vreme?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Welcome teens! :: Malo ozbiljnije teme :: Zdravlje-
Jump to: